به پایگاه خبری و تفریحی شهرستان نکا خوش آمدید.این پایگاه در سال 1399 کار خود را آغاز کرده و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد. شما همشهریان عزیز میتوانید ما را در این امر یاری نمایید .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خبرنگار شوید

شما براحتی میتوانید خبرنگار افتخاری سایت ما شوید . کافیست خبر های جدید از شهرستان را از طریق فرم زیر برایمان ارسال نمایید تا با نام شما در سایت درج شود

0
جمعیت شهرستان نکا
مرتضی رمضانی فرماندار نکا

فرماندار

مرتضی رمضانی

بخشدار نکا

بخشدار

ابراهیم طاهری

موسی خلیلی شهردار نکا

شهردار

موسی خلیلی

امام جمعه نکا

امام جمعه

محمدصادق لائینی

آبشار دزده شهرستان نکا

آبشار دزده شهرستان نکا

آبشار دزده در موقعیت جغرافیایی N363511 E532157 در استان مازندران واقع است. این آبشار در ۳ کیلومتری غرب روستای درویشان قرار دارد که نیمی از این مسیر در میان مزارع و مراتع و نیمی در میان جنگل درختان پهن برگ همراه با شیبی ملایم قرار دارد. درویشان، روستایی از توابع بخش هزارجریب شهرستان نکا است. برای دسترسی به این روستا ابتدا وارد جاده نکا-پایین زرندین شده و با ادامه مسیر به روستای بالازرندین میرسید.

آبشار دزده

از این روستا به سمت منطقه غارمرض ادامه مسیر داده تا به روستای سه کیله برسید و وارد جاده فرعی شده تا به روستای درویشان برسید. این آبشار از جمله آبشارهای پرآب منطقه است که حوضچه آن عمق زیادی دارد. آبشار از میان ۲ صخره سنگی از ارتفاع ۵ متری بهه پایین میریزد و حوضچه سنگی آن بیش از ۱۵ متر ارتفاع دارد. از جمله آبشارهای منطقه میتوان به آبشار سه کیله اشاره کرد که ارتفاع طیادی دارد و از بالای صحره بیرون زده ای به پایین میریزد.

آبشار دزده

آبشار دزده یکی از جاذبه های گردشگری استان مازندران است که درمنطقه ی هزار جریب شهرستان نکا واقع شده است. آبشار دزده را آبشار درویشان نیز می نامند . روستای درویشان در ۱۸ کیلومتری شهرستان نکا است که بلحاظ تقسیمات سیاسی کشور، روستائی زیرنظربخشداری هزارجریب است که ازطرف شمال به روستای سه کیله ومهربان رود و از طرف جنوب به روستای چلمردی و از شرق به روستای کرداب و از غرب به روستای زرندین علیا متصل است. آبشار نکا

آبشار دزده

اگر شناگر حرفه ای نیستید دست نگه دارید و فقط از دیدن زیبایی های مراتع و جنگل های کنار آبشار لذت ببرید اگر قصد شنا کردن در آبشار دزده را دارید مواظب باشید که تاکنون عمق زیاد این این آبشار چندین قربانی گرفته است و طبق گفته های بومیان روستاهای اطرافش، همین قربانی گرفتنش مبنای انتخاب به نام آبشار دزده شده است.
در ضمن در مسیر منتهی به آبشار، دیدن از مناظر و خانه های روستای زیبای درویشان، مکمل سفرتان می شود، آن را از دست ندهید

آبشار دزده

از نکا به سمت بخش هزارجریب _ جاده ی نکا به پایین زرندین _ ورود به روستای بالازرندین _ به سمت منطقه ی غارمرض _ ورود به روستای سه کیله _جاده فرعی روستای درویشان و در۳ کیلومتری غرب روستای درویشان، به آبشار دزده می رسید.

آبشار دزده

 

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب تصادفی

ثبت مشخصات روستا

شما میتوانید اطلاعات و عکس های روستای خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید تا در سایت درج گردد