به پایگاه خبری و تفریحی شهرستان نکا خوش آمدید.این پایگاه در سال 1399 کار خود را آغاز کرده و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد. شما همشهریان عزیز میتوانید ما را در این امر یاری نمایید .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خبرنگار شوید

شما براحتی میتوانید خبرنگار افتخاری سایت ما شوید . کافیست خبر های جدید از شهرستان را از طریق فرم زیر برایمان ارسال نمایید تا با نام شما در سایت درج شود

0
جمعیت شهرستان نکا
مرتضی رمضانی فرماندار نکا

فرماندار

مرتضی رمضانی

بخشدار نکا

بخشدار

ابراهیم طاهری

موسی خلیلی شهردار نکا

شهردار

موسی خلیلی

امام جمعه نکا

امام جمعه

محمدصادق لائینی

تالاب لپو و پلنگان شهرستان نکا

تالاب لپو و پلنگان شهرستان نکا

مجموعهٔ‌ مرداب‌هاى لپو، شيرخان لپو و پلنگان به فاصلهٔ يک کيلومترى جنوب درياى خزر و در شرق نيروگاه نکا و شمال منطقهٔ زاغمرز قرار گرفته‌‌اند. اين مرداب‌ها ظاهراً زمانى جزء درياى خزر بوده‌اند که بعدها با عقب‌نشينى دريا به صورت آب باريکه‌اى جدا باقى مانده‌اند و با گذشت زمان با آب دريا و سيلاب پر شده‌اند.

تالاب لپو و پلنگان شهرستان نکا

تالاب لپو و پلنگان، هر فصل از سال جلوهٔ خاصى دارد. در زمستان و پاييز مأمن پرندگان مهاجرى است که از هزاران کيلومتر فاصله به سوى آن پرواز مى‌کنند و به تخم‌گذارى و توليدمثل مى‌پردازند. معروف‌ترين اين پرندگان قو، قره‌غاز و فلامينگوها هستند که انبوه انبوه در آن اسکان موقت مى‌گيرند و جلوه‌هاى شگفتى را پديد مى‌‌آورند.

تالاب لپو و پلنگان شهرستان نکا

در همين فصل، ماهى‌گيرى و شکار مجاز نيز صورت مى‌گيرد. در فصول تابستان و پاييز، مى‌توان با قايق‌رانى و تماشاى طبيعت مردابى و چشم‌اندازهاى پيرامون آن لذت فراوان برد. دسترسى مناسب، اقليم مساعد، جلوه‌هاى متنوع فصلى طبيعت و … امکانات قابل توجهى را جهت بهره‌برداى توريستى از آن فراهم آورده است.

تالاب لپو و پلنگان شهرستان نکا

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب تصادفی

ثبت مشخصات روستا

شما میتوانید اطلاعات و عکس های روستای خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید تا در سایت درج گردد