به پایگاه خبری و تفریحی شهرستان نکا خوش آمدید.این پایگاه در سال 1399 کار خود را آغاز کرده و با قدرت به کار خود ادامه خواهد داد. شما همشهریان عزیز میتوانید ما را در این امر یاری نمایید .

ما را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید

خبرنگار شوید

شما براحتی میتوانید خبرنگار افتخاری سایت ما شوید . کافیست خبر های جدید از شهرستان را از طریق فرم زیر برایمان ارسال نمایید تا با نام شما در سایت درج شود

0
جمعیت شهرستان نکا
مرتضی رمضانی فرماندار نکا

فرماندار

مرتضی رمضانی

بخشدار نکا

بخشدار

ابراهیم طاهری

موسی خلیلی شهردار نکا

شهردار

موسی خلیلی

امام جمعه نکا

امام جمعه

محمدصادق لائینی

سیلوی غله شهید میرزاپور شهرستان نکا

سیلوی غله شهید میرزاپور شهرستان نکا

کارخانه سیلو شهید میرزاپور شهرستان نکا در سال ۱۳۵۶ عملیات ساخت فاز یک آن توسط شرکت سلخوزپروم اکسپورت اتحاد جماهیر شوروی سابق آغاز شد و در زمان انقلاب سال ۱۳۵۷ شرکت فوق تعطیل و بعد از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ایران در سال ۱۳۵۸ مجددا کار خود را آغاز نمود و تا سال ۱۳۶۱ کار ساختمانی آن با اتمام رسید و در همان سال بطور آزمایشی فعالیت خود را شروع کرده است و همزمان با فعالیت فاز یک، کار ساختمانی فاز دو شروع شد و در سال ۱۳۶۳ به بهره برداری رسیده است.

سیلوی غله شهید میرزاپور شهرستان نکا

این سیلو جزو سیلوهای با ظرفیت بالای کشور ایران می باشد و تعداد کندوهای فاز یک و دو جمعا ۳۳ کندوی اصلی و ۱۸ کندوی ستاره می باشد و ارتفاع هر کندو ۵۰ متر و ظرفیت اسمی هر کندو حدود ۲۸۰۰ تن می باشد. البته لازم به ذکر است که ظرفیت هر کندو بسته به نوع گندم و هکتولیتر آن متغیر می باشد.این سیلو با داشتن دو باسکول و دو حفره تخلیه و تاسیسات جک و بیل های مکانیکی جزء سیلوهایی با قدرت تخلیه و بارگیری بالای کشور می باشد و اکنون تنها سیلوی مکانیزه استان مازندران بوده و با توجه به شرایط جوی مرطوب استان به بهترین کیفیت ممکن گندمهای استان را درخود نگهداری می کند و هر روز گندم مورد نیاز کارخانجات آرد استان از همین سیلو تامین می شود. سیلوی نکا به شبکه سراسری راه آهن متصل بوده و قابلیت تخلیه گندم از واگن را نیز دارد.

عکس از راه دور از سیلوی نکا

سیلوی غله شهید میرزاپور شهرستان نکا

عکس از : حسین درخشانی

اشتراک در
اطلاع از
guest
0 دیدگاهات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

مطالب تصادفی

ثبت مشخصات روستا

شما میتوانید اطلاعات و عکس های روستای خود را از طریق فرم زیر برای ما ارسال نمایید تا در سایت درج گردد